Фейнорд стана шампион на Нидерландия

Завърши мачът от 32-ия кръг на Ередивизи, в който Фейенорд прие у дома Го Ахед. Домакините победиха противника с 3:0. Така Фейенорд стана шампион на Нидерландия предсрочно.

Още до 18-ата минута на срещата хората на Арне Слот успяха да постигнат комфортен за себе си резултат. Головете отбелязаха нападателите на отбора Усама Идриси и Сантяго Хименес. След почивката нападателят Пайшао постави точката - 3:0.

Фейенорд събра 79 точки от 32 кръга. Най-близкият преследвач ПСВ има 68 точки след 31 мача. "Червено-белите" няма да могат да настигнат възпитаниците на Слот, дори и да спечелят три победи в последните мачове от настоящия сезон.

Имайте предвид, че Фейенорд не е печелил Ередивизе от шест години. Последната подобна титла беше спечелена през сезон 2016/2017. Това е 16-та титла в историята на тима.