Селтик е шампион!

Селтик отново спечели титлата във Висшата лига на Шотландия. С голове през втората част отборът от Глазгоу победи с 2:0 като гост Хартс в двубой от 34-ия кръг и предсрочно си осигури първото място в класирането.

"Зелено-белите" са недостижими на върха с 95 точки четири кръга преди края на кампанията.

На стадион "Тайнкасъл" Александър Кокрейн получи червен картон в самия край на първата част и остави столичани с човек по-малко на терена.

След почивката превъзходството на Селтик осигури две попадения в полза на водения от мениджъра Ангелос Постекоглу състав. Японецът Кього Фурухаши откри резултата в 67-ата минута след асистенция на неговия сънародник Рео Хатате.

Влезлият като резерва Хюн-гю О от Република Корея оформи крайното 2:0 десет минути преди изтичане на редовното време на двубоя в Единбург.

Селтик спечели втора поредна и общо 53-та титла в първенството на Шотландия.