Аякс победи Твенте и спечели трофея

Т. Михайлов

Холандският колос Аякс спечели юбилейна 30-та титла в историята си след победа с 3:1 над Твенте в мач от последния кръг на Ередивизи. Преди срещата отборът на Ники Михайлов бе лидер и щеше да си осигури трофея дори при равенство, но домакините показаха повече желание за победа.

Героят за Аякс Сийм Де Йонг откри резултата в 25-ата минута, след като бе оставен непокрит на далечната греда и с лекота разстреля Михайлов. В началото на втората част Дени Ландзаат си заби куриозен автогол с плонж, макар да не бе притесняван от никой.

Веднага след това обаче Тео Янсен върна интригата с удар от границата на наказателното поле. Постепенно Твенте се опита да натисне, но в 77-ата минута Де Йонг вкара нов гол, останал сам срещу Михайлов. Все пак Твенте ще играе в Шампионската лига, тъй като третият ПСВ Айндховен не успя да победи Грьонинген.