Лос Анджелис с Бейл и Киелни станаха шампиони на МЛС

Лос Анджелис, за който играят европейският шампион в италианския национален отбор Джорджо Киелини и бившият футболист на Реал Мадрид Гарет Бейл, стана шампион на МЛС, след като победи Филаделфия Юниън на финала на плейофите след изпълнение на дузпи.

Основното време на срещата, която се проведе в Лос Анджелис, завърши наравно при резултат 2:2.

В 116-ата минута вратарят на Лос Анджелис Максим Крепо получи червен картон. В четвъртата минута, добавена към продължението, Джак Елиът даде преднина на Филаделфия. Влезлият като резерва Гарет Бейл обаче изравни четири минути по-късно и спаси отбора от поражение.

При изпълнението на дузпи играчите на Лос Анджелис успяха да реализират опитите си три пъти, а съперниците им нито веднъж.

Така Лос Анджелис стана шампион на МЛС за първи път в историята си.