Марсилия не успя да се справи с Оксер, Лион се дъни като гост (видео)

Олимпик Марсилия и Оксер завършиха наравно 1:1 в мач от 33-ти кръг на Лига 1. По този начин шампионите си върнаха първата позиция в класирането. Възпитаниците на Дидие Дешан откриха резултата с гол на Матю Валбуена (на снимката) в 56-ата минута. Юнг Джо-Гук обаче се разписа за крайното 1:1, в последните минути на мача, и по този начин донесе точката за своя тим.

В друга среща от кръга, Лион загуби като гост с 2:0 от Тулуза. Мауро Чето даде аванс на домакините, а крайното 2:0 оформи защитникът на Лион Али Сисоко, който си отбеляза нелеп автогол в 68-ата минута.

Каен победи Ница като гост с 4:0. Два гола за гостите вкара Ромаин Хамоума, съответно в 34-ата и 89-ата минута, а Йохан Мото и Араби добавиха по още един за крайното 4:0.

Отборите на Монпелие и Брес не успяха да си отбележат гол, завършвайки 0:0.