Рейнджърс триумфира с купата, след драма и продължения срещу Селтик

Глазгоу Рейнджърс победи най-големият си дразнител - Селтик с 2:1 след продължения във финала на турнира за Купата на Шотландия. По този начин Рейнджърс печелят за 27-ми път отличието. Това бе 20-ти трофей за мениджъра на тима Уолтър Смит.

Първото попадение на "Хемпдън Парк” бе в 24-ата минута и бе дело на халфа Стивън Дейвис, след шут от около 20 метра. След пас на Георгиос Самарас Джо Ледли засече с глава топката за 1:1.

Така завърши двубоят в редовните 90 минути. Осем минути след началото на първото продължение, играчите на Глазгоус стигнаха до успеха след като резервата Владимир Вайс центрира от пряк свободен удар, а Никица Йелавич прехвърли вратаря на Селтик Фрейзър Фостър за крайното 2:1.