Рейнджърс отново с успех в дербито срещу Селтик

Рейнджърс постигна победа с 4:1 срещу Селтик в голямото дерби на шотландския футбол, което този път се игра на "Айброкс".

Домакините постигнаха 30-ата си победа от началото на сезона и са без загуба при оставащи само два кръга до края. Това изглеждаше и като последен шанс, при който някой отбор може да спре "сините" за "непобедим сезон".

Кемар Руф откри за Рейнджърс в 26-ата минута, а секунди по-късно Калъм Макгрегър получи втори жълт картон и остави "детелините" с човек по-малко. Въпреки това гостите изравниха само 4 минути по-късно чрез Одсон Едуард.

120 секунди след това Рейнджърс отново стигна до аванс със страхотен гол на Алфредо Морелос, който финтира защитник и разстреля Скот Бейн със силен изстрел под гредата.

През втората част Рейнджърс се чувстваше комфортно на терена с човек повече и стигна до трето попадение, което ги успокои. Негов автор отново бе Рууф, който бе точен в 57-ата минута.