Изгониха Джерард в мач на Рейнджърс

Мениджърът на Рейнджърс Стивън Джерард бе изгонен по време на почивката в мача с Ливингстън (1: 0).

Според Sky Sports на Джерард са му показани два поредни жълти картона, след като е влязъл в разгорещен спор със съдията от мача Джон Бийтън веднага след края на полувремето. Първото полувреме на мача завърши при резултата - 0: 0.

Според източника, наставникът на Рейнджърс е бил възмутен от решението на Бийтън да покаже жълт картон на Алфредо Морелос, след като нападателят е паднал в чуждото наказателно поле след сблъсък с вратаря на Ливингстън Макс Стриек малко преди почивката. Англичанинът е получил жълт картон за протеста си, след което е напсувал рефера, което е довело до изгонването му.

Интересното е, че победният гол в 87-ата минута бе отбелязан от  Алфредо Морелос.

Рейнджърс има 85 точки след 31 мача и заема първо място в класирането на шотландската Висша лига, изпреварвайки основния преследвач - Селтик - с 18 точки.