Байерн Мюнхен е новият световен клубен шампион! (видео)

Байерн Мюнхен е новият световен шампион на света! Баварците се наложиха с 1:0 над Тигрес във финала на Световното клубно първенство в Доха.

В герой за немския тим днес се превърна Бенжамен Павар, който реализира единственото попадение. То падна след час игра, когато Левандовски надскочи Гусман, а отбитата топката стигна до Павар и той с лекота я оплете в мрежата. Реферите се допитаха до ВАР за засада на поляка, но в крайна сметка голът бе зачетен.

Иначе през първата част попадение на Кимих не бе зачетено, заради засада. Баварците пропиляха още няколко добри положения преди почивката, а през втората част постигнаха своето. Байерн бе по-активен и след гола, като в 80-ата минута Толисо нацели греда

Така баварците за втори път в историята си успяха да стъпят на световния връх.