Байерн се класира на финал на Световното клубно първенство (видео)

Байерн Мюнхен се класира за финала на Световното клубно първенство в Катар, след като се наложи с 2:0 над египетският Ал Ахли. Точен за европейския първенец на два пъти бе Роберт Левандовски. Германският тим влиза в спор за трофея с мексиканският Тигрес, който се справи на полуфинала с бразилския Палмейрас (1:0). Финалът ще се проведе в четвъртък.

Иначе днес Лева направи поредния си добър мач. Байерн реализира гол при първото си по-сериозно голово положение. Роберт Левандовски получи подаване от Серж Гнабри и успя да преодолее вратаря на египтяните за 1:0. Този гол успокои футболистите на Ханзи Флик, които не си дадоха много зор в следващите минути на двубоя.

В 85-ата минута резервата Лерой Сане центрира от самата аутлиния, прехвърляйки вратаря, а Левандовски на далечната греда необезпокояван прати с глава в мрежата за втори път, оформяйки крайното 2:0.