Рейнджърс спечели голямото дерби срещу Селтик

Глазгоу Рейнджърс спечели дербито срещу големия си враг Селтик с 2:0, при това като гости на "Селтик Парк". Дербито бе от програмата на 11-ия кръг в шотландската Висша лига, а след този мач момчетата на Стивън Джерард успяха да увеличат преднината си пред "детелините" на върха в класирането и са лидери с 29 точки, докато техният опонент е втори с четири точки по-малко.

Голдсън даде аванс на гостите в 9-ата минута, след като засече прекрасно центриране от фаул на Таверниър и не остави шансове на стража на "детелините" да реагира. Интригата в този мач приключи в 54-ата минута, когато отново Голдсън бе точен и оформи крайния резултат. Този път той от близка дистанция успя да прати топката във вратата, а до края нямаше повече попадения.