Айнтрахт изненада лидера, Вердер продължава да затъва

Т. Михайлов

Айнтрахт Франкфурт победи с 1:0 Борусия Дортмунд в среща от 17-ия кръг на Будеслигата. Това бе последен мач за двата тима преди зимната пауза, като първенството ще бъде подновено на 15 януари.

Теофанис Гекас попари лидера в класирането в 87-ата минута. Гръцкият нападател бе изведен на голова позиция след чудесна атака. Борусия обаче бе по-добрият тим през цялото време и трябва да съжалява за изпуснатите точки. Вестфалци ще зимуват на върха като имат 11 точки преднина пред Байер Леверкузен, който е с мач по-малко.

Вердер Бремен пък изигра поредния си слаб мач и отстъпи на своя “Везерщадион” с 1:2 на Кайзерслаутерн. Лакич вкара двете попадения за “лаутерите” в 1-ата и 52-ата минути. В 34-ата Аарън Хънт се разписа от дузпа за “бременските музиканти”.