Шампионът на ОАЕ се класира за 1/4 финалите на Световното клубно първенство по футбол

Шампионът на ОАЕ Ал Уада с резултат 3:0 разгроми най-силният отбор на Океания Хекари Юнайтед в мач от плейофите за класиране за четвъртфиналите на Световното клубно първенство. Основен принос за успеха на домакините на турнира донесоха бразилските легионери Хюго и Байано.

Резултатът бе открит в 5 минути преди края на полувремето от Хюго, след удар от средна дистанция, а след четири минути бившият играч на Селта Фернандо Байано увеличи на 2:0. Окончателното 3:0 оформи Жума в 71-та минута на мача.

По този начин, във втория четвъртфинален мач от турнира, който ще се играе на 11 декември на "Зайед Спортс Сити", Ал Уада ще излезе срещу шампиона на Азия южнокорейския Сеонгнам Илхуа.