Караславов и Гройтер Фюрт прегазиха Билефелд

А. Франгов

Гройтер Фюрт победи с 4:1 като гост Арминия (Билефелд) в мач от 15-я кръг на Втора Бундеслига. Цял мач в защитата на "детелините" изигра бившият български национал Асен Караславов, като спомогна за категоричния успех на своите със стабилна игра в отбрана.

Едгар Приб откри за гостите от Фюрт в 10-а минута, а Хаас направи 2:0 в 53-а. Домакините  се хвърлиха в атака и Ди Грегорио върна надеждите на Арминия за обрат с красив гол с глава десет минути по-късно. На терена за Арминия се появи и 37-годишният Оливер Ньойвил, но всичко свърши когато Хаас вкара втори гол и трети в полза на гостите десет минути преди края. Четвъртият гол за баварците бе дело на Ноте след грешка в "синята" защита на Билефелд.

Така Асен Караславов и компания се изкачиха до 4-то място във Втора Бундеслига, на една точка от лидера Ерцгебирге, а Арминия е на последно място със 7 точки. В другият двубой игран днес, Аугсбург разби с 4:0 Енерги (Котбус).