И дербито на Букурещ между Стяуа и Динамо завърши наравно - 1:1

А. Франгов

Дербито на Букурещ между Стяуа и Динамо завърши 1:1 в мач от 13-я кръг на румънската Лига 1. Столичното дерби на северните ни съседи беше много подобно на родното „вечно дерби" между Левски и ЦСКА не само по резултат, но и по стил на игра. Дебют начело на Стяуа направи Масимо Педрацини, който наследи Мариус Лакатуш като старши-треньор на „армейците" от Букурещ.

Още в осмата минута националът Банул Николица центрира прострелно, и Капетанос от 2-3 метра откри за Стяуа. До края на полувремето „армейците" имаха още няколко положения за гол, но така и не успяха да отбележат.

Втората част бе изцяло за Динамо. Сапата на няколко пъти спаси сигурни попадения във вратата на Стяуа, но логичното все пак се случи в 83-та минута. Торе центрира и Адриан Кристя изравни резултата.

Динамо се намира на първо място във временното класиране с 9 точки пред втория Униря, докато Стяуа продължи неубедителната си серия от 8 мача без победа и е на 4-то място с 23 точки.