Ливърпул се класира за финала на Световното клубно първенство

Ливърпул се класира за финала на Световното клубно първенство, измъквайки победата с 2:1 над Монтерей.

Юрген Клоп смени половината състав спрямо срещата с Уотфорд през уикенда, включително и Върджил Ван Дайк, който се разболя в последния момент. Своя шанс получиха  Наби Кейта, Алекс Окслейд-Чембърлейн, Адам Лалана, Джердан Шакири и Дивок Ориги.

Предвид обстоятелствата Ливърпул много енергично започна мача и откри резултата още в 11-ата минута. Мохамед Салах направи великолепен пробив и подаде към Кейта, който хладнокръвно  прати топката покрай вратаря от централната зона - 1:0 за европейските шампиони.

Зашеметяващото начало на "червените" обаче не се отрази на мексиканците, които изравниха след три минути. Рухелио Фунес Мори неочаквано свободно посрещна избитата от Алисон топка след статично положение и този път кълбото влезе в мрежата.

В средата на първото полувреме Джеймс Милнър получи добра възможност да изведе  "червените“ напред, но вратарят на мексиканския тим отблъсна удара си от голлинията. В отговор Дорлан Пабон стреля от разстояние - Алисън също бе на ниво.

Като цяло Ливърпул бе по-активният тим и имаше инициативата, но Монтерей редовно и доста рязко атакуваше, включително в началото на второто полувреме, когато Алисон направи още едно спасяване, отблъсквайки удар на Пабон.

Към края на срещата Клоп вкара в игра Александър-Арнолд и  Садио Мане, което доведе до увеличаване на натиска на европейците, а след влизането на Роберто Фирмино в 85-та минута, атаките на мърсисайдци стана по-креативни. Тези смени в крайна сметка дадоха резултат. В първата компенсирана минута Мохамед Салах проби в десния край на наказателното поле на мексиканците и увлече дама противникови футболисти, след което върна топката към Александър - Арнолд, а англичанинът я изпрати към нахлуващия Фирмино, който елегантно я прокара през ръката на Бароверо.

Така Ливърпул без да блести, но благодарение високата си класа и опита, успя да се наложи над упорития си съперник и да се класира за финала на турнира, където ще срещне Фламенго.

Решаващият мач е на 21 декември, от 19:30 часа българско време.