Десподов отново с гол в Австрия

Щурм Грац разгроми с 5:1 Ватенс в Тирол в мач от 16-ия кръг на австрийската Бундеслига. С този успех хората на Нестор Ел Маестро се изкачиха до четвъртото място във временното класиране.

Пореден гол за Щурм отбеляза българският национал Кирил Десподов. Той се разписа, покачвайки на 4:1 в полза на гостите в 68-ата минута. Това бе шесто попадение за бившия играч на ЦСКА в първенството.

Филип Хуспек (7') и Хуан Домингос (38') вкараха два гола до преди почивката. В началото на втората част двата отбора си вкараха по един автогол. Флориан Топлич направи резултата 0:3, след като засече в собствената си врата центриране именно на Кирил Десподов и така може да се каже, че асистенцията идва на сметката на българина. Иван Любич върна жеста и също си отбеляза автогол в 54-тата минута. В добавеното време Отар Китеишвили оформи крайния резултат.