Лос Анджелис отстрани Галакси и е на финал в Западната конференция

Лос Анджелис се оказа по-силен от Лос Анджелис Галакси“в полуфинален мач от Западната конференция на МЛС.  Срещата се проведе на стадион "Банко оф Калифорния“ в Лос Анджелис и завърши при  резултат 5: 3.

Домакините излязоха напред още в 16-ата минута чрез усилията на нападателя Карлос Вела. В 40-ата минута мексиканецът вкара за втори път, но минута по-късно гостите намалиха изоставането с точен удар на Кристиан Павон, който бе подпомогнат от нападателя Златан Ибрахимович.

В началото на второто полувреме шведът изравни. В периода от 66-ата до 68-ата минута Лос Анджелис успя да вкара два гола, дело на  нападателите Диего Роси и Адам Диоманде. В 77-ата минута Галакси вкара третото си попадение чрез защитника Ролф Фелцхер, но след три минути Диоманде оформи дубъл.

Така Лос Анджелис стигна до финала на Западната конференция, където ще играе с Торонто. Ако отборът спечели, той ще стигне до финалите на МЛС, където победителят от Източната конференция ще бъде негов съперник.

На финала на Източната конференция ще играят Сиатъл Соундърс и настоящият победител в турнира Атланта Юнайтед.