Ибра с хеттрик при 7:2 за Галакси

Лос Анджелис Галакси спечели мача си  срещу Спортинг Канзас Сити. Срещата се проведе на стадиона на "Дигитал Хелс Спортс Парк"  в Карсън и завърши при  резултат 7: 2.

Резултатът в 24-ата минута бе открит от полузащитника на гостите  Фелипе Гутиерес. Тогава домакините овладяха инициативата и в периода от 32-ата до 85-ата минута поразиха  вратата на противника седем пъти. Основният герой на мача стана  нападателят на Галакси  Златан Ибрахимович, който оформи хеттрик. Полузащитникът Джо Корона и нападателят Уриел Антун също бяха точни за домакините, докато полузащитникът Себастиан Лелетет се отличи с дубъл. Крайният резултат в 86-ата минута бе установен отново от халфа на гостите Фелипе Гутиерес.

Лос Анджелис Галакси има 45 точки и  е осми в класирането на МЛС. Спортинг Канзас Сити (37) е 17-ти.