Ривър Плейт се класира за 1/2-финалите на Купа Либертадорес

В рамките на 1/4 финалите на Купа  Либертадорес Ривър Плейт гостуваше на парагвайския Серо Портено. Срещата се проведе на стадион "Генерал Пабло Рохас“ в Асунсион и завърши при резултат  1: 1. Мачът се обслужваше  от чилийския рефер Хулио Баскунян Гонсалес, който показа на играчите на двата отбора седем жълти картона.

Нападателят на домакините  Нелсън Валдес откри резултата в 8-та минута. Халфът на уругвайците  Николас де ла Крус изравни в 52-ата минута на двубоя. Футболистите не можаха да вкарат повече голове. Мачът завърши наравно 1: 1.

Така Ривър Плейт, благодарение на победата над парагвайците в първия мач с 2:0, стигна до полуфиналите на турнира, където ще играе на 1 октомври с Бока Хуниорс. В другия полуфинал ще се срещнат бразилските отбори Гремио и Фламенго.