Рулетката на дузпите донесе успех на Рома срещу Реал Мадрид

Рома победи Реал Мадрид след изпълнение на дузпи в приятелския мач за трофея "Mabel Green Cup". В редовното време двата тима завършиха наравно при резултат - 2:2, но при наказателните удари "вълците" зарадваха фенове на "Олимпико" в Рим.

В 16-ата минута "Белия балет" излезе напред в резултата. Лука Модрич с хубав диагонален пас намери Марсело в наказателното поле, бразилецът финтира съперник и със силен удар не остави шансове на вратаря - 0:1. В 34-ата минута Дзаниоло асистира на Диего Пероти, който отблизо засече кълбото в мрежата за 1:1.

До края на първата част паднаха още два гола. В 39-ата минута Реал отново поведе. Марсело центрира към далечната греда, където Каземиро с глава вкара за 1:2. В следващата атака Един Джеко бе намерен добре в наказателното поле, а той отигра ситуацията отлично и прати топката във вратата за 2:2.

След почивката до нов гол не падна и така се стигна до дузпи. Домакините бяха по-точни и с 5:4 попадения стигнаха до победата, като решаващата дузпа пропусна Марсело.