Дебютен гол за Азар като играч на Реал за победа над РБ Залцбург

Новата придобивка на Реал Мадрид - Еден Азар, най-сетне се "отпуши" с екипа на Кралския клуб, отбелязвайки първото си попадение за отбора, макар и в приятелска среща. Белгийската звезда откри резултата в мача срещу Ред Бул Залцбург, а попадението бе повече от добро. В 19-ата минута Азар получи подаване на левия фланг, откъдето напредна към противниковото наказателно поле, за да отправи по-късно и неспасяем мощен шут, превърнал се в попадение.

В 39-ата Азар имаше възможност да се разпише за втори път в мача, след като преодоля противников защитник и се оказа сам срещу Станкович, но ударът му беше спасен от вратаря. През втората част двамата треньори извършиха доста смени, като най-близо до попадение беше Лука Йович, но сърбинът не успя да реализира от изгодна позиция. Така Реал се наложи над своя съперник с 1:0.