Торонто прекъсна хегемонията на Голдън Стейт Уориърс

Торонто Раптърс победи Голдън Стейт Уориърс със 114:110 в шестия мач от финалната серия в НБА. Благодарение на тази победа канадците станаха шампиони на НБА.

Уориърс имаше шанс да вземе мача, който се проведе на домашния паркет и да вкара сблъсъка  в седми мач. След загуби на първите две четвъртини домакините наваксаха изоставането си и даже излязоха напред. Но решаващата последна четвъртина бе за гостите. Драмата бе изключителна в самия край - осем секунди преди края при резултат 110:111 Стиф Кари не успя да вкара от трите точки.

Най-резултатен в мача стана Клей Томпсън от домакините, който има 30 точки и 5 борби.

Победата в първенството е първа за Торонто. През последните пет години Раптърс печелеха Източната конференция.