Ривър Плейт спечели Суперкупата на Южна Америка

Ривър  Плейт спечели Суперкупата на Южна Америка. Аржентинският отбор победи бразилския  Атлетико Паранаенсе с резултат 3: 0 в мач - реванш за престижната награда. Първата среща завърши при резултат 1:0 за Атлетико.

Всички голове бяха отбелязани през второто полувреме. В 65-тата минута Игнасио Фернандес не реализира дузпа, но добави топката в мрежата. Още два гола бяха отбелязани в компенсирано време - Лукас Прато и Матиас Суарес се отличиха.

Миналият сезон бразилският Атлетико Паранаенсе спечели Купата на Южна Америка, побеждавайки Хуниор чрез  дузпи. Ривър Плейт спечели Копа  Либертадорес, налагайки се над принципния съперник Бока Хуниорс. Това бе първият аржентински финал в историята на турнира.