Рууни с първи хеттрик в Америка

Ди Си Юнайтед победи Реал Солт Лейк в мач от редовния сезьон в МЛС.  Срещата се проведе във Вашингтон на стадион "Ауди Фийлд" и завърши със смазващото  5:0 в полза на домакините. За гостите това поражение беше първо през сезона.

Главен  герой на срещата стана  бившият нападател на Манчестър Юнайтед Уейн Рууни, който вкара три гола и даде  асистенция. За 33-годишния англичанин този хеттрик е първият в MLS. 33-годишният футболист откри головата си сметка за сезона от дузпа в 34-ата минута. Само шест минути по-късно деветката на "черно-червените" удвои с технично прехвърляне на вратаря на гостите. Английският нападател оформи своя хеттрик в 65-ата минута, когато засече отблизо подаване на Морено. Така той има вече три гола от три мача през този сезон и общо 15 от 24 гола в МЛС.

Голове за  победителите отбелязаха  Лукас Родригес и Улисес Сегура.

Гостите завършиха мача с девет човека, след като Хеферсън Северино получи червен картон в края на първото полувреме, а Марко Силва получи втори жълт в 67-та минута.