Реал си спечели нова титла от Световното клубно първенство

Реал Мадрид завоюва трети пореден трофей (и общо четвърти в историята си) на Световното клубно първенство! "Белия балет" стори това след успех с 4:1 над Ал Аин във финален сблъсък, игран в Абу Даби.

Лука Модрич откри резултата в 14-ата минута. Той даде аванс на "кралете" след страхотен удар от 20 метра с който прати кълбото в десния ъгъл на противниковия вратар.

Маркос Йоренте вкара нов гол след час игра. Бензема и Модрич направиха двойно подаване в наказателното поле, след което номер 9 стреля малък ъгъл и вратарят изби в корнер. След центрирането от ъгловия удар топката беше изчистена, а Маркос Йоренте я "хвана" на ждроб от 19 метра и се получи бомбастичен изстрел и гол до дясната греда на вратаря Хабиб. Стражът нямаше абсолютно никакви шансове при това зрелищно изпълнение - 2:0.

Серхио Рамос (78) също успя да реализира за “лос меренгес". Рамос засече с глава перфектно центриране на Модрич от корнер. Реал стигна до 4-ти гол, след като Надер (91) си отбеляза автогол, а преди това Шиотани се разписа за домакините от ОАЕ в 86-ата минута. Реал заслужи рекордна четвърта купа от Световното клубно, като към тези трофеи трябва да добавим и три Междуконтинентални купи.