Стефан Велев с първи гол за Сепси, изкачи се на върха в Румъния (ВИДЕО)

А. Франгов

Българският полузащитник вкара първия си гол с екипа на Сепси (Сфънту Георге) при победата у дома срещу Политехника (Яш) с 3:0. По този начин тимът на Велев поне временно се изкачи на върха на таблицата в Румъния със 7 точки от 4 мача.

Домакините поведоха в 29-та минута след силен удар на Виера и слаба намеса на вратаря на Поли Алберто Кобрея. В 56-та минута Стефан Велев направи резултата 2:0. Фулоп подаде добре към българина, той излезна очи в очи с Кобрея и майсторски и спокойно го преодоля.

В 78-та минута Ясин Хамед направи резултата класически, който се запази и до края на срещата.

Това е първи гол за Велев в Румъния, след като премина в Сепси това лято от носителя на купата Славия. В България Стефан Велев е защитавал също цветовете на Левски, Берое и Локомотив (Пд). Той има и 5 мача за мъжкия национален отбор на родината.