Селтик с трудна победа над Рейнджърс в дерби с пет гола и един червен картон (видео)

Селтик победи с 3:2 като гост Рейнджърс в дербито от 30-ия кръг в шампионата на Шотландия. "Детелините" играха повече от половин час с човек по-малко, но въпреки това успяха да стигнат до успех.

"Сините" повеждаха на два пъти в резултата, но допуснаха обрат срещу шампионите. Още в третата минута Джош Уиндас даде аванс за домакините на стадион "Айброкс" след грешка на Дедрик Боята, но Том Рогич изравни само осем минути след това с шут от дистанция.

Рейнджърс взеха отново преднина в 25-ата минута, след като Даниел Кандеяш реализира след нова грешка на Боята. Гостите натиснаха и след пропуск в 42-ата минута стигнаха до изравняване в 45-ата. Муса Дембеле отбеляза след колебливо изчистване от защитник на Рейнджърс - 2:2.

Йозо Симунович получи директен червен картон в 57-ата минута за удар срещу Алфредо Морелос, но 12 минути по-късно Одсон Едуар се разписа с диагонален удар за крайното 3:2 в полза на Селтик.