Бербатов се завърна и отбеляза първия си гол в Индия

Българският нападател Димитър Бербатов отбеляза първия си гол за Керала Бластърс. Той се завърна в игра, след като известно време лекува контузия и помогна на тима си да стигне до 2:2 при днешното гостуване на Атлетико де Колката в мач от индийското първенство.

След малко повече от половин час игра гостите откриха резултата. Балдвинсон засече с глава на втора греда и с помощта на рикошет се разписа за 0:1. Пет минути по-късно домакините изравниха, благодарение на силен удар от около 15 метра на Райън Тейлър, като отново се стигна до рикошет преди кълбото да влети в мрежата - 1:1.

В 56-ата Бербатов шутира от воле от дъгата на наказателното поле, пращайки неспасяемо кълбото в десния долен ъгъл - 2:1. В 75-ата минута Торп засече центриране отдясно с глава, оформяйки крайния резултат.

Иначе Бербатов бе сменен десет минути преди края, тъй като явно още не е напълно готов за цял мач.