Три от три за Селтик срещу Рейнджърс

Селтик обърна Рейнджърс и го победи с 2:1 на неговия стадион "Айброкс" в дербито на Шотландия, което бе от програмата на 21-ия кръг от местната Висша лига.

Кени Милър откри резултата след само 12 минути игра. Той засече центриране отдясно на Джеймс Тавърниър и даде аванс на домакините. До края на първата част Скот Синклеър удари греда, а от последвалия корнер Муса Дембеле се разписа за 1:1 с хубав удар под гредата и даде повод за радост на гостуващия сектор.

След почивката "детелините" бяха по-добрият отбор. Те стигнаха до втора греда, този път дело на Дембеле. Логичното се случи в 70-ата минута, когато Стюърт Армстронг даде страхотен пас към Скот Синклеър, който засече в близкия ъгъл за крайното 2:1.

Домакините обаче могат да съжаляват, тъй като Кени Милър улучи страничния стълб в 80-ата минута.

Така Селтик победи Рейнджърс за трети път този сезон в три мача, единият от които за Купата на лигата. Отборът на Брендън Роджърс води убедително с актив от 58 точки, с 19 повече от Рейнджърс.