Торонто се класира за финала в МЛС след драма срещу Сиатъл

Торонто се класира за финала в МЛС, след като успя драматично да спечели финалните плейофи в Източната конференция турнира. Съперник на тима бе Монреал Импакт, който постигна победа с 3:2 в първия мач, а тази сутрин 36 000 зрители на "БМО Фийлд" в Торонто станаха свидетели на истинска драма в реванша.

Гостите от Монреал поведоха в 24-та минута с точен удар на Одуро, но Купър и Алтидор изведоха своите напред в резултата до почивката. Малко след началото на второто полувреме Пиати изравни резултата, но 13 минути по-късно домакините отново излязоха напред. Така завърши редовното време и победителят трябваше да се определи с допълнителни полувремена, в които гостите рухнаха, допускайки два гола за десет минути за крайното 5:2 за Торонто.

Решаващата среща за титлата в МЛС ще се проведе на 10 декември, като съперник на канадците ще е Сиатъл Саундърс, който спечели финала в Западната конференция, побеждавайки Колорадо с 1:0 и 2:1.