Левски с труден успех над Царско село

Левски се наложи над Царско село с 2:0 в среща от 1/16-финалите на Купата на България, която се състоя на стадион "Локомотив" в столичния квартал "Надежда". Единственият гол в среща реализира звездата на "сините" Бабатунде Адениджи, който бе точен с фантастичен гол със задна ножица в 75-ата минута. Пет минути по-рано червен картон за домакините получи Реян Даскалов. Вторият гол бе в добавеното време и бе доста спорен. Деса се разписа, но останаха сериозни съмнения за засада.

Символичните домакини могат да съжаляват, тъй като също имаха положения за гол, още когато резултатът бе 0:0. Играчите на Люпко Петрович също имаха положения, като гол на Адениджи в края бе отменен. Така "сините" продължават напред в турнира, докато отборът на Тодор Янчев ще се съсредоточи върху изявите си за първенство.

Снимка: Официален сайт на Левски