Десет от Литекс изхвърлиха Левски от турнира за Купата на страната

Литекс елиминира Левски на 1/4-финалната фаза в турнира за Купата на България. Двата тима не успяха да се победят в редовното време, завършвайки без отбелязан гол - 0:0. Чак в продълженията "оранжевите" стигнаха до цели три попадения, с което се класираха на 1/2-финалната фаза в турнира.

Трябва да се отбележи, че играчите на Люпко Петрович играха доста време с човек по-малко, след като Елтон дос Ройс бе изгонен в 64-ата минута, но въпреки това гостите така и не успяха да се разпишат.

В 32-ата минута редовен гол на Владимир Гаджев бе отменен, а домакините също бяха ощетени в 72-ата минута, след като не бе отсъдена чиста дузпа срещу Асприля за нарушение на Максимилиан Карнер.

Арсено откри резултата в 101-ата минута, а два гола добави резервата Кирил Десподов, който се разписа в 109-ата и 112-ата минути. Така Левски ще съсредоточи всичките си сили в шампионата.

Снимка: Официален сайт на Литекс