Атлетико с важен успех в мача срещу Валенсия

Атлетико Мадрид постигна победа с 2:1 срещу Валенсия в мач от 9-ия кръг на Ла Лига. След малко повече от половин час игра резултатът бе открит от Джаксън Мартинес, който се възползва от грешка в отбраната на съперника и от близко разстояние вкара за 1:0. "Дюшекчиите“ стигнаха до втори гол преди почивката. Яник Ферейра-Караско се разписа в 40-ата минута, след като отправи перфектен изстрел от границата на наказателното поле, а топката попадна в долния ляв ъгъл на вратата за 2:0.

Валенсия се върна в мача в 72-ата минута, когато Диего Годин извърши нарушение в наказателното поле и съдията Хесус Хил отсъди дузпа, която Пако Алкасер превърна гол. До края на мача обаче Атлетико не позволи на съперника си да стигне до изравнителен гол.

След тази победа Атлетико е на трето място с 19 точки, с 2 по-малко от лидерите Реал и Барселона. Валенсия е на 9-а позиция с 12 точки.