Лудогорец и съдия се разправиха с ЦСКА

Лудогорец записа престижна победа с 4:0 като домакин на ЦСКА в среща от 2-ия кръг на плейофната фаза в "А" група. Разградчани бяха по-добрият отбор на терена, но освен това получиха доста очевидна съдийска помощ. Още през първата част Георги Йорданов спести два червени картона на домакините. При първата ситуация Моци игра опасно с бутонките напред срещу Николич. При това положение нямаше дори нарушение. Малко по-късно играч на домакините влетя доста грубо на Иван Стоянов, в резултат на което играчът на ЦСКА напусна терена с разкървавена глава, без отново да последва и сигнал за нарушение. Другата реферска помощ дойде в края на първото полувреме, когато Георги Йорданов спря с доста спорна засада откъсващия се сам срещу Владо Стоянов - Николич.

По-добрата игра на Лудогорец все пак даде резултат първо в 36-ата минута. Ешпиньо центрира и Барт с глава изпревари Оршулич и откри резултата. Вторият гол падна в 64-ата минута, когато отново Оршулич бе надигран в наказателното поле, като ударът на Марселиньо бе париран от вратаря Уваренко, но въпреки това влетя в мрежата на гостите. Реферът удари ново рамо на домакините, когато малко по-късно вдигна нова несъществуваща засада на Борис Галчев. Точка на спора сложи Мисиджан, който направи резултата класически в 79-ата минута. Крайното 4:0 оформи Кишада в добавеното време на мача.

Така Лудогорец се откъсна с шест точки пред втория ЦСКА и все по-близо до защитата на титлата.