Аугсбург задълбочи кризата в Дортмунд, резултати от Бундеслигата

Борусия Дортмунд допусна 11-а загуба този сезон в Бундеслигата. "Жълто-черните" загубиха с минималното 0:1 като домакин на Аугсбург в среща от 19-ия кръг на немското първенство.

Дортмунд бяха по-активни през първата част, но пропиляха няколко добри положения. Обамеянг вкара след подаване на Иммобиле, но голът бе отменен заради засада.

Пет минути след почивката Алтънтоп проби в наказателното поле и в последния момент Шмелцер изчисти слабо право в краката на Бобадия. Последният веднага разстреля Вайденфелер, носейки успеха на своя тим.

Аугсбург събра 33 точки и излезе на четвърто място, докато Дортмунд е последен с 16 пункта.

В другите срещи, играни по същото време Вердер Бремен записа успех с 2:1 при визитата си на Хофе, а Леверкузен се поздрави с минимална победа над Херта в Берлин. Кьолн и Щутгарт завърши без отбелязан гол, Хамбургер победи Падерборн с класическото 3:0.