Лечков: Играчи бойкотираха националния
Н. Гавазов
Вицепрезидентът на БФС Йордан Лечков потвърди в интервю за предаването "Зона Спорт", че Любослав Пенев е прибирал парите от повиквателните и глобите на националните играчи. Както е известно, тези дни бившият наставник на "трикольорите" нападна ръководството на българския футбол, а конкретните нападки към Лечков бяха, че е главен виновник за оттеглянето на Димитър Бербатов от националния отбор. Пенев дори нарече бившият кмет на Сливен "двуличник" и "смешник".
Не закъсня и отговорът на вицепрезидента на БФС, който по-рано през деня нападна Пенев, а тази вечер призна, че играчи са бойкотирали националния отбор, като сред групата е и капитана Ивелин Попов. Също така Лечков отрече Кирил Домусчиев да е взел еднолично решението за освобождаването на Пенев.
"Него дори го нямаше на Изпълкома", заяви Лечков.
"Когато искаш да биеш някого, трябва да си 3 пъти по-добър и по-подготвен. А ние сме 3 пъти по-слаби. Включвам и себе си като ръководител. Всички сме 3 пъти по-слаби", коментира бившият кмет.
Лечков обеща, че в следващите дни ще направи още скандални разкрития.
Сподели
