Левски с победа над Лудогорец преди мача на орлите с Реал (видео)

Левски победи Лудогорец с 3:2 в среща от 10-ия кръг на А група. В 6-ата минута Владимир Гаджев отправи мощен удар от около 25 метра, стражът на Лудогорец Владимир Стоянов първо улови топката, а след това я изпусна, а Мигел Бедоя бе най-бдителен, възползва се от тази грешка и отблизо прати топката в мрежата - 1:0. В 16-ата минута Моци бе точен от бялата точка, изравнявайки резултата.

В 27-ата минута се стигна до корнер за Левски от дясно на вратата на Владо Стоянов. Гаджев центрира, получи се разбъркване в наказателното поле, а в опита си да отправи удар Пламен Крумов отклони топката, тя стигна до Георги Сърмов, който с топовен удар направи 2:1. В 38-ата минута Аниете тръгна от ляво, пусна пас между двама бранители към Бедоя, който си пое добре излъга и вратаря и прати топката в мрежата - 3:1. В 78-ата минута Вандерсон стреля отляво, топката прехвърли вратаря Пламен Илиев и влезе в мрежата за крайното 3:2. Шампионите можеха да стигнат до изравнителен гол, но в добавеното време Ангуло нацели гредата.

Следващата среща на Лудогорец е в Шампионска лига срещу Лудогорец.