Лудогорец откри сезона със загуба

Лудогорец започна със загуба първенството. Шампионите паднаха с 0:1 от Хасково пред препълнения стадион в едноименния град. Голът за домакините отбеляза Дончо Атанасов през първото полувреме.

В същото време  Славия стартира мощно в "А" група с разгром над новака Марек - 4:1 в София. И четирите гола вкараха нови попълнения.

Още в 15-ата секунда Карлос Фонсека откри резултата, открадвайки топката от съперников играч. В 14-ата минута Мишел Платини реализира дузпа, след като излъга с тяло вратаря на гостите за посоката на удара.

В 40-ата минута точен бе Станислав Генчев, също новопривлечен при "белите". В последните секунди вкара и Вилян Бижев, който влезе в игра по-малко от три минути по-рано. Така изцяло новата офанзивна линия на Славия показа, че влиза в ритъм за старта на официалните мачове.