ЦСКА с успех над Черно море и място в Европа (видео)

ЦСКА се наложи с 2:0 при домакинството си на Черно море в мач от 35-ия кръг на А група. С този успех "червените" си осигуриха и на теория, и на практика участието в европейските клубни турнири през следващия сезон. В 36-ата минута Иван Стоянов подаде към Гъргоров, който технично му върна топката и първият с фалцов изстрел не остави шанс на Китанов - 1:0.

Само две минути по-късно отлична триходова комбинация завърши с пас с пета на Гъргоров към Ивайло Чочев, който стреля и след рикошет в крака на Кирил Котев топката влезе за втори път в мрежата на "моряците". Реферът на двубоя не отсъди две дузпи - по една за ЦСКА и Черно море, при идентични ситуации. При първата Китанов спря непозволено нападател на столичани, а през второто полувреме М'Боли направи същото, но не последва сигнал. В 85-та минута "червените" останаха и с човек по-малко, тъй като Фо Поре бе изгонен след втори жълт картон.

Снимка: Илияна Енчева