Литекс победи Левски насред Герена (видео)

Левски загуби у дома от Литекс с 1:2 в среща от кръга на А група. В 23-ата минута, след пас от дълбочина Ваюши изскочи зад защитата на Левски и технично преодоля Блажевич за 1:0. В 42-ата минута Румен Руменов излезе на отлична позиция и първо се засуети и позволи на Блажевич да избие топката. Тя попадна у Ваюши, който също бе блокиран от Блажевич. Топката обаче попадна отново в Руменов, който този път бе точен - 2:0. В 45-ата минута Левски намали на 2:1. Бастос изведе Мисяк зад защитата отляво и младия футболист на сините стреля покрай плонжа на Пиргов и прати топката в мрежата.

След почивката и двата тима пропиляха добри възможности за гол. Малко преди края Цветанов получи втори жълт картон и бе отстранен от игра. Така Литекс добави нови три точки към актива си, а Левски почти сигурно няма да играе в евротурнирите през тази година.

Снимка: Официален сайт на Левски