Ботев излъга ЦСКА

Ботев Пловдив победи ЦСКА с 2:1 в среща от 20-ия кръг на А група. В 12-ата минута реферът отсъди доста спорна дузпа за домакините, а Иван Цветков бе точен от бялата точка - 1:0. До края на първата част Анисе пропусна добра възможност за нов гол, а за "армейците" Марсиньо нацели греда.

След почивката "червените" създадоха доста голови положения и логично стигнаха до гол. В 47-ата минута Апостол Попов центрира добре, а непокритият Чочев засече за 1:1. Малко по-късно младокът можеше да вкара втори гол, но при идентична ситуация нямаше късмет да се разпише. Малко по-късно силен удар на Тодор Янчев мина много близо до гредата. След това хубав удар на Гъргоров бе избит от голлинията на домакините. Така се стигна до 70-ата минута, когато вратарят Черни сбърка фатално, след като не успя да хване лек удар на Вандер и при добавката Огнянов донесе успеха на Ботев.

Снимка: Официален сайт на Ботев Пловдив