Левски с класика над Любимец

Левски победи Любимец с класическото 3:0, в мач от 20-ия кръг на първенството, който се игра на стадион "Георги Аспарухов". "Сините" стигнаха до успеха след автогол на Славчо Шоколаров и попадения на Гари Родригес и Антонио Вутов, информира официалния сайт на Левски.

В 35-та минута Алехандро Перес прати топката в мрежата, но преди това бе отсъден фаул в нападение. Нищо не спаси гостите шест минути по-късно, когато падна първия гол за Левски. Тогава след пробив отляво на Гари Родригес, последва остър пас и след няколко рикошета Славчо Шоколаров засече топката в собствената си врата – 1:0.

В 55-та минута падна втория гол във вратата на гостите, след като Гари Родригес изскочи сам срещу вратаря и с техничен удар прониза вратата на Любимец – 2:0. В 68-та минута след центриране отляво Тевия стреля хубаво от воле,  но прати топката покрай вратата.

В 87-та минута топката попадна във вратата на Левски след центриране отляво, но главният рефер Таско Тасков отсъди засада. Минута по-късно невероятен пропуск направи Гари Родригес, който остана сам срещу Рашков след пас на Гаджев, но вратарят успя да избие топката с крак. Последваха два неточни удара на Гаджев и Даниел Димов в даденото от съдията продължение от три минути. Секунди преди Таско Тасков да свирне края на мача Гари Родригес изведе Нуно Пинто отляво, той намери Антонио Вутов на добра позиция, който от няколко метра прати топката в десния ъгъл – 3:0.

Снимка: Официален сайт на Левски