Литекс започна сезона с победа (видео)

Литекс победи Нефтохимик с 4:1 в среща от първия гръг на градския стадион в Ловеч. Гостите от Бургас откриха резултаа в 13-ата минута. Емил Грозев избута Калоянов в наказателното поле и съдията отсъди бялата точка, а Николай Чипев превърна дузпата в гол. В 40-ата минута съдията даде Дузпа и за Литекс. Ваюши падна в наказателното поле след съприкосновение с играч на Нефтохимик. Джазула бе безпощаден от бялата точка и вкарва първия си гол за Литекс.

В 44-ата минута Джазула отново бе точен след точно изпълнение от фаул. След час игра Страхил Попов отбеляза с глава за 3:1, а в 84-ата минута Армандо Ваюши стреля от пряксвободен удар и след рикошет в ръката на Ванжер топката се оплете в мрежата на гостите. Съдията Мирянов зачете попадението, което бе грешка, но беше и без значение. Така Литекс спечели първите си три точки за този сезон.

Снимка: Официален сайт на Литекс