Литекс завърши годината с разгром и класиране напред за Купата

Литекс е първият 1/4-финалист в турнира за Купата на България. "Оранжевите" разгромиха със 7:1 Спартак Варна в изтеглена среща-реванш от 1/8-финалите на надпреварата. Така играчите на Христо Стоичков продължават напред с общ резултат от двата мача - 8:1.

Герасим Заков откри резултата в 20-ата минута, а 60 секунди по-късно Иса бе точен за 2:0. Последният отново се разписа в 38-ата минута, правейки резултата класически. Минута преди края на първата част Томи Костадинов бе точен за 4:0. След почивката Заков бе точен на два пъти (51-ата и 73-ата минута), а едно попадение добави Ваюши в 86-ата минута. Почетното попадение за "соколите" бе дело на Димитров.

Лошата новина за треньора Христо Стоичков бе принудителната смяна на Георги Миланов още в 15-ата минута. Все още обаче не е ясно какво е състоянието на национала.

Снимка: Официален сайт на Литекс Ловеч