Левски и Лудогорец продължават без грешка

Левски победи като гост Берое с 2:1 пред над 10 000 зрители на градския стадион в Стара Загора. Срещата бе от 5-ия кръг на родната "А" група. Домакините поведоха в резултата след като Давид Каядо реализира дузпа в 34-ата минута, която бе отсъдена за нарушение на Станислав Ангелов срещу Еужиньо - 1:0.

Гостите все пак стигнаха до пълен обрат през втората част. В 62-ата минута Рамос проби отляво, подаде към Де Карвальо, който стреля, а топката рикошира и попадна в Марсиньо, който бе точен - 1:1. 15 минути преди края "сините" стигнаха до втори гол. Рамос пусна към Станислав Ангелов, а Пелето намери на празна врата Базил Де Карвальо и нападателя не сбърка за крайното 2:1.

В същото време Лудогорец също постигна победа като гост. Разградчани се наложиха с 2:0 над Литекс в Ловеч. Попаденията за "орлите" отбелязаха Емил Гъргоров в 15-ата и Митчел Бургзорг в 71-ата минута. По този начин Лудогорец и Левски продължават да делят първото място в класирането с пълен актив от точки.

Снимка: Официален сайт на Левски