Сампдория си върна на Барса пред погледа на Стоичков (видео)

Сампдория победи Барселона с минималното 1:0 в приятелски мач. По този начин каталунците отбелязаха 20-годишнината от спечелването на Купата на европейските шампиони. Христо Стоичков и неговите съотборници от "Дрийм тима" на Барселона бяха част от церемонията преди традиционния турнир "Жоан Гампер".

Преди 20 години на митичния „Уембли” Барса се наложи над Сампдория с 1:0 благодарение на Роналд Куман, който реализира единствения и победен гол в продълженията и донесе първи КЕШ във витрината на отбора. Стоичков и компания изгледаха срещата от трибуните на "Камп Ноу". Освен Камата там бяха Куман, Мигел Анхел Надал, Хосе Мари Бакеро, Гилермо Амор, Андони Гойкоечеа, Алберт Ферер.

Иначе Роберто Сориано вкара единственото попадение в тази среща, като това стана още във 2-ата минута.