ЦСКА представи новите и загря за Лига Европа (снимки)

ЦСКА победи македонския Дрита с 2:0 в приятелска среща играна пред над 5 000 зрители на стадион "Българска армия". Преди този двубой бе официалното представяне на "армейците" за новия сезон. Феновете видяха кои ще бъдат новите футболисти на тима - Томаш Черни (вратар, от Хамилтон), Анатоли Господинов (вратар, Сливен), Нилсон Антонио (защитник, АЕЛ Лимасол), Сивард Спрокел (защитник, Анортозис), Христо Янев (халф, Литекс), Мишел Платини (нападател, Динамо Б), Саша Лукас и Бернардо Тангариня (защитник/халф, Витория Сетубал).

През първата част липсваха чистите голови положения. Единствено Христо Янев бе много близо до гол след прекрасно изпълнен пряк свободен удар, но топката излезе в аут. След почивката темпото на игра се вдигна. Още в първите минути на втората част Килиън Шеридън бе изведен сам срещу вратаря на македонците, но ударът му бе блокиран от стража.

Все пак логичното се случи в 50-ата минута, когато Иван Бандаловски проби и центрира в наказателното поле, където Жуниор Мораеш с лек удар, но точен удар прати топката във вратата на гостите - 1:0. Три минути по-късно "червените" удвоиха преднитата си. Христо Янев центрира от фаул, а Крачунов с глава реализира за крайното 2:0.

До края на срещата Шеридън пропусна още една възможност да се разпише, като този път късмета не бе на негова страна. Ударът от далечно разстояние на ирландския нападател попадна в гредата. През втората част Стойчо Младенов направи доста смени и срещата просто се доиграваше.

ЦСКА: Черни, Попов (Спокел 60), Бандаловски (Лукас Саша 60), Крачунов (Грънчов 60), Нилсон, Коста Янев (Шеридън 50), Янчев, Присо, Анисе (Лукас Силва 68), Христо Янев (Карачанаков 55), Мораеш (Платини 55)

Снимки: Илияна Енчева