ЦСКА вкара само един на 12-ия в турското първенство

ЦСКА постигна минимална победа с 1:0 на лагера в турския курорт Болу срещу местния Карабюкспор. Победното попадение реализира Иван Бандаловски в 61-ата минута. Тогава той се възползва от отлично подаване на Присо и с диагонален удар донесе успеха на "армейците".

Наставникът на отбора Стойчо Младенов има от какво да е недоволен, тъй като нападателите на "червените" пропуснаха няколко доста чисти положения, които можеха да решат мача в тяхна полза в доста по-ранен етап на срещата.

В 11-ата минута Бандата бе близо до попадение след центриране на Ицо Янев, но ударът му излезе в аут. Малко по-късно Присо пропусна от отлична възможност. В 25-ата минута и Анисе не успя да се разпише след удар от воле. Малко преди края на първата част се стигна до грозни сцени на терена, след които Анисе и Присо получиха официални предупреждения от рефера.

След почивката, освен гола, "армейците" пропуснаха още няколко добри ситуации. В 73-ата минута Присо взе грешното решение като стреля от лоша позиция, вместо да подаде на свободния Шеридън и топката се удари в гредата. Самият ирландец пък също пропусна чисто положение сам срещу вратаря на турците. Малко по-късно топката бе избита от голлинията след удар с глава на Грънчов.

ЦСКА: Томаш Черни, Иван Бандаловски, Апостол Попов (50-Сивард Спрокел), Пламен Крачунов, Нилсон Антонио (64-Лукас Саша), Нджонго Присо, Тодор Янчев, Коста Янев, Христо Янев (64-Антон Карачанаков), Анисе Абел (83-Станко Йовчев), Жуниор Мораеш (64-Килиън Шеридан)

Снимка: Илияна Енчева