Украинци приземиха Левски на земята

След победата над Металург Донцек преди дни, днес Левски загуби с 0:2 от Черноморец Одеса във втората си контрола в Австрия. Наставникът на "сините" Илиан Илиев не гледа срещата, тъй като замина за Босна и Херцеговина, за да наблюдава своя следващ противник (по-късно днес ФК Сараево ще играят срещу Хибърниънс в турнира Лига Европа).

Опитният Станислав Ангелов направи повторен дебют за Левски. Пелето излезе като титуляр и с капитанската лента на отбора. Българите обаче играха доста разконцентрирано срещу своя по-агресивен съперник.

Точни за тима от Украйна бяха Будужан в 26-ата минута и Бергер в 33-ата минута. При първи гол вина има Дъстли Мюлдер, който бе изпреварен от нападателя на тима от Украйна, който с техничен диагонален удар откри резултата. При втория гол вина може да се търси в цялата защита на отбора, която не бе добре подредена и Бергер с глава след корнер удвои пращайки топката в горния десен ъгъл на вратата пазена от Пламен Илиев.

Пропуски за Левски през първата част направи Де Карвальо, а след почивката близо до гола бяха Цветелин Тонев и Ицо Йовов.

ЛЕВСКИ: Пламен Илиев (63-Ивайло Василев), Дъстли Мюлдер (59-Александър Башлиев), Иво Иванов (46-Йордан Милиев), Станислав Ангелов (82-Любомир Илиев), Орлин Старокин (59-Тодор Гочев), Владимир Гаджев (46-Янко Ангелов), Роман Прохазка (75-Никола Яначков), Кристовао Рамос (59-Цветелин Тонев), Симеон Райков (59-Опоку), Марсиньо  (59-Христо Йовов), Базил де Карвальо (Тодор Чаворски)

Снимка: Официален сайт на Левски